Ubytovanie v ŠZ

Špecializované zariadenie je situované v budovách Javor a Gaštan

Budova Javor bola postavená v roku 1985. Na prízemí budovy je zriadená práčovňa CSS, dielňa krajčírky, šatňa pre personál, sklad pomôcok pre imobilných a inkontinentných prijímateľov, WC a sprcha pre personál, ambulancia CSS a kancelária hlavnej sestry.
Na prvom poschodí je situované oddelenie D s ubytovaním pre 18 prijímateľov v 2 jednoposteľových a 8 dvojposteľových izbách, každá izba je vybavená umývadlom. K dispozícii je sklad čistej bielizne, obývačka a príručná kuchynka. Hygienické zariadenia sú spoločné. Na tomto poschodí sú dve miestnosti pre fyzioterapiu pre tzv. suchú rehabilitáciu (parafín, elektroliečba, biolampa a masáže) a liečebné cvičenie. Oddelenie je vybavené elektrickým zdvihákom na zabezpečenie celkovej hygieny tela, toaletnými a sprchovacími vozíkmi a polohovateľnými posteľami.
Na druhom poschodí budovy Javor je situované oddelenie E pre 24 prijímateľov. Ubytovaní sú v 13 izbách, a to v 1 jednoposteľovej a 12 dvojposteľových izbách. Každá izba je vybavená umývadlom. Na oddelení je k dispozícii príručná jedáleň, obývačka, miestnosť sociálnych pracovníčok z oddelení D a E, sklad čistej bielizne, miestnosti pre opatrovateľky a upratovačku. Budova má bezbariérový vstup, budova je bezprahová. Prístup do ubytovacích priestorov na prvom a druhom poschodí v budove je riešení výťahom. Oddelenie E má pre imobilných prijímateľov k dispozícii zdvíhaciu vaňu, sprchu a WC.

Budova Gaštan bola skolaudovaná v roku 1992. Na prízemí budovy sa nachádzajú sklady kuchynskej prevádzky, kancelária vedúcej úseku stravovania.
Na prvom poschodí je kuchyňa a jedálne pre prijímateľov a zamestnancov, skladové priestory, príručná ošetrovňa a miestnosť pre upratovačku.
Na druhom poschodí sa nachádza oddelenie F, má 10 izieb pre 18 prijímateľov. Ubytovanie je v dvoch jednoposteľových izbách, v siedmich dvojposteľových a jednej trojposteľovej izbe. Jedna izba je vybavená samostatným WC, umývadlom a sprchou. Pre ostatných prijímateľov sú hygienické zariadenia spoločné. K dispozícii je sklad čistej bielizne, obývačka, skladové priestory, miestnosť pre sociálnu pracovníčku a inštruktorku sociálnej rehabilitácie, miestnosť pre opatrovateľov, odkladacia miestnosť. Budova má vybudovaný bezbariérový vstup a prístup na všetky poschodia je riešený výťahom spoločne s budovou Javor.

Comments are closed.