Naše úspechy na majstrovstvách Špeciálnych olympiád v atletike

Od 24.6.2019 do 25.6.2019 sa na štadióne TUKE v Košiciach konal 23. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v atletike. Aj tentokrát naši klienti súťažili vo viacerých disciplínach a odniesli si niekoľko medailí. Spomedzi 115 športovcov s mentálnym postihnutím sa podarilo Patrikovi Pechovi vybojovať titul Majstra Slovenska v behu na 25 metrov mužov, keď dosiahol čas 0:04,8 sekúnd, čím obhájil titul Majstra Slovenska z roku 2018. Dionýz Gemza sa v tejto disciplíne umiestnil na 3. mieste.

Aj v behu na 50 metrov bol Patrik Pecha úspešný a obsadil 3. miesto, Dionýz Gemza sa umiestnil na 4. mieste. Zastúpenie sme mali aj v bežeckých disciplínach žien a to v behu na 100 metrov. Ingrid Topláková obsadila v tejto disciplíne 4. miesto a Mária Gašparová obsadila 5. miesto.

V rámci technických disciplín súťažili naši klienti vo vrhu guľou, skoku do diaľky, skoku do diaľky z miesta a v hode kriketovou loptičkou. Alexander Makula získal titul Majstra Slovenska vo vrhu guľou a na 1. mieste sa umiestnil vďaka vrhu s dĺžkou 7,84 metrov a tým obhájil titul Majstra Slovenska z roku 2018. Vo vrhu guľou žien s dĺžkou 5,48 metrov bola úspešná Mária Gašparová, ktorá obsadila 3. priečku. Ingrid Topláková sa vo vrhu guľou umiestnila na 4. mieste. Nemalé úspechy dosiahli naši športovci aj v skoku do diaľky, úspešný bol opäť Alexander Makula. Skok s dĺžkou 305 metrov ho posunul na 2. miesto. V skoku do diaľky z miesta obsadil 4. miesto Štefan Dzedzina, ktorý úspešne zvládol aj hod kriketovou loptičkou a vybojoval 3. miesto. No nielen športové zápolenie bolo programom dní našich klientov, pozreli si aj pamätihodnosti mesta Košice.

Srdečne blahoželáme našim športovcom k titulom Majstra Slovenska v atletike a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho zariadenia.