Naši klienti vybojovali titul Majstra Slovenska v atletike

Prijímatelia sociálnej služby z nášho zariadenia opäť uspeli v športovej súťaži. Dňa 13.9.2018 sa konali Majstrovstvá Slovenska v atletike, ktoré prebiehali pod záštitou Špeciálnych olympiád Slovenska podľa plánu špeciálnych olympiád na rok 2018. Na štadióne Technickej univerzity v Košiciach sa uchádzalo o titul Majstra Slovenska v atletike až 140 športovcov so zdravotným znevýhodnením zo špeciálnych škôl a domovov sociálnych služieb na Slovensku. CSS Domov pod Tatrami reprezentoval tím v zložení Alexander Makula, Dionýz Gemza, Patrik Pecha, Štefan Dzedzina.

Alexander Makula vybojoval 1. miesto vo vrhu guľou a 1. miesto v skoku do diaľky. Dionýz Gemza sa umiestnil na 3. mieste v behu na 50 metrov a medailu za 1. miesto získal v behu na 25 metrov.

Patrik Pecha bol najúspešnejší v behu na 50 metrov a 1. miestom vybojoval pre naše zariadenie ďalší titul Majstra Slovenska. Bol úspešný aj v hode kriketovou loptičkou kde obsadil 3. miesto. Štefan Dzedzina sa umiestnil na 3. mieste v skoku do diaľky z miesta a na 3. mieste v hode kriketovou loptičkou.

CSS Domov pod Tatrami Batizovce športovcom srdečne blahoželá k titulom Majstra Slovenska v atletike a ďakuje za úspešnú reprezentáciu zariadenia.