Športovci z CSS na kvalifikačnom stretnutí na Svetové hry špeciálnych olympiád

Víťazstvo v stolnom tenise  na kvalifikačnej súťaži v Šamoríne v júni 2017 prinieslo športovo nadaným klientom nomináciu na Svetové špeciálne olympiády v Abu Dhabí v marci 2019. Naša výprava sa 3. decembra v Bratislave zúčastnila na stretnutí kvalifikovaných športovcov, kde boli poučení k reprezentácii na Svetových hrách a vyskúšali si športové oblečenie.

Pri príležitosti 25. výročia založenia Špeciálnych olympiád Slovensko a 100 dní do slávnostného otvorenia Svetových hier Špeciálnych olympiád sa zúčastnili aj na galavečere. Počas slávnostného večera bola prezentovaná kolekcia športového oblečenia, v ktorom budú  naši športovci reprezentovať Slovensko. Nielen naše zariadenie, ale aj Slovensko bude v stolnom tenise reprezentovať výprava v zložení Alexander Makula a Emília Fabianová pod vedením trénerky Márie Pajerchínovej. Našim reprezentantom držíme palce na svetové hry v Abu Dhabí a prajeme veľa zdravia.

            V tomto roku je aj 50. výročie založenia Špeciálnej olympiády vo svete. Každoročne sa napĺňa jej cieľ a to zapojiť ľudí s postihnutím do života prostredníctvom športu.

IMG_20181203_193106

IMG_20181203_192634

Bookmark the permalink.

Comments are closed.