Trojdňový výlet do Košíc s návštevou divadelného predstavenia …

V nedeľu 19. 4. 2015 sme sa spolu s našimi prijímateľmi vybrali na trojdňový výlet do Košíc.

Naša dobrodružná cesta začala už na vlakovej stanici v Poprade, pretože cestovať vlakom bolo pre niektorých zážitkom a určite aj dobrodružstvom.

Hneď po príchode do Košíc sme sa ubytovali  v Hoteli TeleDom, ktorý bol blízko centra, čo sme s radosťou uvítali. Personál hotela bol na úrovni, všetci boli veľmi milí a ústretoví. Všade bolo čisto a voňavo.

Po chvíľke oddychu na izbách sme sa najedli v štýlovej  reštaurácii priamo v hoteli.  Jedlo bolo skvelé, švédske stoly na raňajky, bohatý obed a teplá večera nám zasýtili bruchá určite na celý týždeň.

Do Košíc sme ale išli hlavne kvôli divadelnému predstaveniu Zoznamka, ktoré sa hralo v Štátnom divadle na Malej scéne. Bolo to veľmi pekné, úsmevný príbeh od košickej autorky s netradičnou zápletkou, ktorý  odľahčeným spôsobom poukázal na strasti i slasti súčasného manželstva. Nám všetkým sa predstavenie páčilo, odchádzali sme plní nových pocitov a šťastní.

Kto je v centre Košíc nesmie samozrejme obísť Dóm sv. Alžbety, preto na ďalší deň naše kroky smerovali práve tam. Každý z nás sa na chvíľku zahĺbil do svojich myšlienok, sklonil hlavu  a vrúcne sa pomodlil. Na takomto krásnom mieste má človek pocit, akoby bol o čosi bližšie k Bohu.

V neposlednom rade nesmiem zabudnúť ani na miestne cukrárne, a pizzérie, ktoré sme samozrejme nemohli obísť. Nestretli sme sa s neochotou a pohŕdaním, že sme trošku odlišní, práve naopak, všade sa k nám správali milo a úctivo.

Domov sa nám veľmi nechcelo, ale ako sa hovorí: „čas prísť, čas odísť.“

To čo sme v Košiciach zažili a videli nás všetkých veľmi obohatilo. Máme ďalšie skvelé zážitky, úsmevné príhody a pocit spokojnosti.

Ďakujeme Košice, určite sa ešte vrátime.

5

V nedeľu  19. 4. 2015 sme išli za kultúrou….a to až do Košíc. Boli sme na krásnom predstavení „Zoznamka“. Všetkým sa to veľmi páčilo.

6

Pár minút pred predstavením.  Čakáme na hercov….aj na divákov….Hľadisko sa za krátku chvíľu úplne naplnilo.

6A

Usmiatí, šťastní, plní nových pocitov a zážitkov z celej divadelnej atmosféry.

7

Na potulkách mestom. Nádherné Košice a Dóm sv. Alžbety….ranná modlitba nám v takomto krásnom prostredí dobila baterky.

8

….a jedna rozlúčková s milou pani recepčnou – Hotel TeleDom….bolo tam super, tešíme sa na ďalší výlet do Košíc.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.