Vianoce v Útulku vo Svite

  1. Začiatkom decembra každoročne chystáme ozdoby na vianočný stromček, na ktorom sviečky rozsvieti Mikuláš, anjel a čert. Spoločne sme vyrábali veselých snehuliakov, a tak sa obyčajný papier menil na čarovné dielka malých i veľkých.

Hewlett-Packard

Hewlett-Packard

  1. Dlho očakávaný sprievod Mikuláš, anjel a čert prišiel pozdraviť a rozdať balíčky dobrým deťom. Aj tento rok nám mikulášske balíčky darovala milá teta Sonička z firmy TOLL. Detičky si pripravili básničky a pesničky, ktoré s nimi nacvičili mamičky a tety sociálne.

Hewlett-Packard

2. Prichádza Mikuláš

  1. Prešli dva roky a v zariadení sme mali milú návštevu: bývalých prijímateľov Lucku a jej rozkošné detičky: Kubka, Sabinku a Sebka, ktorí priniesli plyšové hračky a oblečenie. Spolu sme si pri listovaní kroniky zaspomínali na časy, keď boli v našom zariadení. Tešíme sa z veľkého pokroku, ktorí urobili. Je to ďalšie svetielko v práci s ľuďmi, ktorým sme podali pomocnú ruku v čase, keď strácali nádej. Tešíme sa, že nezabudli na nás, vrelé objatia a úsmevy na tvári sú svedectvom, že si našu pomoc vážia a nebola zbytočná.

Hewlett-Packard

Hewlett-Packard

  1. Pomoc má mnohé podoby, vianočná kapustnica môže nasýtiť, ohriať, ale je aj symbolikou, že sa chceme a vieme podeliť a vzájomne si pomáhať v tom, čo treba. Streda večer bola toho dôkazom. Projekt pod názvom  „Daruj vianočné dobro” pripravilo OZ Rozpuk vo Svite. Všetci si pochutili na výbornej vianočnej kapustnici. Rozlúčili sme sa s úsmevom a s dobrým pocitom na duši vediac, že tí, ktorí práve prežívajú ťažké chvíle nie sú sami a aj neďaleko nich žijú ľudia, pre ktorých ich osudy nie sú ľahostajné. Je dojímavé, keď v dnešnej dobe dieťa povie, že ďakuje za jedlo a pitie. Je vzácne keď  sú ľudia vďační aj za trochu tepla, ktorého majú v živote málo. Mladým ľuďom z OZ Rozpuk patrí naše veľké ďakujeme.

4. Kapustnica 2015

  1. Vianoce – čas, keď majú ľudia k sebe bližšie. V tomto období viac ako inokedy počas roka myslíme na ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Navštevujú nás ľudia, ktorí nám mnohokrát ani nechcú prezradiť svoje meno a ostávajú v anonymite. Prinesú darčeky, či už oblečenie, ovocie, alebo financie… Niektorí aspoň privolili a urobili sme si malú foto spomienku. Ď A K U J E M E.

Hewlett-Packard

Hewlett-Packard

Bookmark the permalink.

Comments are closed.