Výlet do Košíc – divadlo a botanická záhrada

Po roku znovu v Košiciach….

Naša dobrodružná cesta začala už na vlakovej stanici v Poprade, pretože cestovať vlakom bolo pre niektorých zážitkom a určite aj dobrodružstvom.

Hneď po príchode do Košíc sme sa ubytovali  v Hoteli Grand, ktorý bol blízko centra, čo sme s radosťou uvítali. Personál hotela bol na úrovni, všetci boli veľmi milí a ústretoví. Všade bolo čisto a voňavo.

Prechádzka po slnkom zaliatom meste sa všetkým páčila. Nezabudnuteľné bolo posedenie pri fontáne so zmrzlinkou v ruke.

Do Košíc sme, ale išli hlavne kvôli divadelnému predstaveniu Jánošík, ktoré sa hralo v Štátnom divadle. Bolo to veľmi pekné, tanečné predstavenie. Prostredníctvom neho sme sa preniesli do čias Jánošíka. Všetkým sa páčila živá hudba – folklórna skupina  ,,Železiar“ ,ktorá sprevádzala vystúpenie. Nám všetkým sa predstavenie páčilo, aj sme si zaspievali známe ľudové piesne a  odchádzali sme plní nových pocitov a šťastní.

V neposlednom rade nesmiem zabudnúť ani na miestne cukrárne, bagetérie a pizzérie, ktoré sme samozrejme nemohli obísť. Nestretli sme sa s neochotou a pohŕdaním, že sme trošku odlišní, práve naopak, všade sa k nám správali milo a úctivo.

Na druhý deň sme navštívili botanickú záhradu, kde sme mohli sledovať nádherné modré motýle a prekrásne rôzne druhy kvetov, drevín a kaktusov. Všetci sme tam pookriali na tele aj na duši a plní zážitkov sme odchádzali domov.

Aj keď sa nám veľmi nechcelo, ale ako sa hovorí: „čas prísť, čas odísť.“

To čo sme v Košiciach zažili a videli nás všetkých veľmi obohatilo. Máme ďalšie skvelé zážitky, úsmevné príhody a pocit spokojnosti.

Ďakujeme Košice, určite sa ešte vrátime.

DSC01634 DSC01632 DSC01623 DSC01620

Bookmark the permalink.

Comments are closed.