Zdravie a pohyb

Zdravie a pohyb boli témou workshopu, ktoré 12. marca 2024 prijímateľom sociálnej služby prezentovala Zdravotná služba Paramed Rescue, o. z.. Dozvedeli sa, aký dôležitý je pohyb a cvičenie na fyzické zdravie človeka, ale aj to, že zohráva dôležitú úlohu aj pri depresii a úzkosti. Zaujímavým pre klientov bolo to, že ľudská psychika sa „teší“ aj prechádzke v prírode. Na začiatku však treba prekonať pasivitu či dokonca odpor a vytvoriť si k pohybu pozitívny, „kamarátsky vzťah“ a nájsť si taký, ktorý v pohode tolerujeme. V prezentácii pripomenuli klientom, že dôležitá je zdravá strava, zelenina a ovocie.
Počas workshopu sa dozvedeli čo robiť pri páde i poranení a počas praktickej ukážky si nacvičovali oväzovanie ruky. Nechýbal priestor na otázky, a tu sa klienti pýtali, prečo majú rôzne zdravotné ťažkosti. Pýtali sa, či treba v lete piť nesladený čaj alebo minerálku, či je správne piť energetické nápoje, koľko treba denne vypiť vody alebo či je dobre sa pred tréningom napiť veľa vody. Správne sa pýtali, či je pravda to, že keď človek necvičí, tak mu ochabnú svaly, potom ostane ležať a urobia sa mu dekubity.
Aktivita sa konala v rámci Týždňa mozgu 2024, ktorý prebiehal od 11. – 17. marca 2024, preto bola zameraná aj na podporu kognitívnych funkcií napríklad tým, že klienti formulovali svoje otázky. A nielen to. Na záver sa členovia zdravotnej služby pýtali klientov na spätnú väzbu a to čo sme dnes prebrali, čo sa dozvedeli, prečo používame obväz, koho treba privolať pri páde, poranení a aké je telefónne číslo na záchranku. Zaujímavou odpoveďou klientov bolo, že odo dnes sa budú pohybovať, aby nemali stres, aby boli veselí a hlavne, aby mohli ísť na majáles.

Zdravotnej službe Paramed Rescue, o. z. srdečne ďakujeme za poučný a zaujímavý workshop.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.